< Όλα τα θέματα

Eγκαταλελειμμενο όχημα

Eγκαταλελειμμενο όχημα , (από την αρχη της χρονιάς χωρίς πινακίδες ) και όχι μόνο εκεί σε ολόκληρο το χαιδάρι και στο Δάσος στο αθλητικο κέντρο βρίσκονται χωρίς πινακίδες σταθμευμένα μόνιμα οχήματα. Σύμφωνα με το ΠΔ 116/2004 ΠΔ (αρθρο. 9_)θεωρούνται εγκαταλελειμμένα μετά από συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που καταλαμβάνουν δημόσιο χώρο και πρέπει να απομακρυνθούν από το Δήμο.
Ο δήμος δεν έχει προχωρήσει σε σύμβαση μετά από πλειοδοτικό διαγωνισμό (όπως οφείλει) με εταιρεία μέλος της ΕΔΟΕ για την απομάκρυνσή τους , σύμφωνα και με το Κανονισμό Καθαριότητας που το προβλέπει και το Καλλικράτη -είναι δέσμια αρμοδιότητα .
τα ακινητοποιημένα οχήματα παράγουν ρύπους ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΜΕ ΤΗ ΒΡΟΧΗ, ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΥΤΕΣ -ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ .
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΜΠΟΥΡΑ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK