< Όλα τα θέματα

Απορρίμματα

ΣΤΟ 12 Νηπιαγωγειο στη γωνια Λακωνίας και Σνχου Γιαννουλη έχουν τοποθετηθεί δύο κάδοι -σύμμεικτων και ανακύκλωσης – εκτός από την επιβάρυνση των παιδιών με τα απορρίμματα όλης της γειτονιάς φέρνουν μπάζα και κλαδέματα από άλλες γειτονιές (όλοι γνωρίζουμε ότι οπου υπάρχουν καδοι σηματοδοτούν εστία συσσώρευσης και ογκωδών απορριμμάτων γιατί τους πολίτες τους έχουν εκπαιδεύσει ετσι και οι προηγούμενες δημοτικές αρχές(ο κος Τσατσαμπας ξέρει τι εννοώ ) και τα συσσωρεύουν αποτελώντας εμπόδιο για τους οδηγούς αλλά και κυρίως για τα παιδιά στη πρόσβαση στο σχολείο , αλλά και με τις υψηλές θερμοκρασίες είναι και εστία μόλυνσης ειδικά για τα νήπια που φοιτούν εκεί. Εκτός από την αστική ευθύνη που υπέχει ο Δήμος σε περίπτωση τραυματισμού υπάρχει και ποινική ευθύνη. Γιατί δεν ενεργοποιούνται οι διατάξεις περί προστίμων – αφήνουν ατιμώρητους τους πσράνομους ευνοώντας ετσι τη διαιώνιση κ υποτροπιααμό των συμπεριφορών τους.

ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΜΠΟΥΡΑ
ΔΗΜΟΤΗΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK