< Όλα τα θέματα

Τα κλαδέματα που πραγματοποιεί η Υπηρεσία Πρασίνου, πρέπει να απομακρύνονται αμέσως!

Τη προηγούμενη εβδομάδα, ο δήμος κλάδεψε τις νεραντζιές στην οδό Ακρίτα, τις συγκεκριμένες μόνο μετά από αίτηση των παρόδιων ιδιοκτητών. Τα κλαδιά βέβαια έμειναν από τη προηγούμενη εβδομάδα δίπλα στους κάδους, με αποτέλεσμα να είναι ξέχειλοι οι κάδοι και ο χώρος να μοιάζει μια μικρή χωματερή.
Όσους εργαζόμενους και αν προσλάβετε, αν δίνει ο δήμος το κακό παράδειγμα δημιουργώντας εστίες ανεξέλεγκτης συσσώρευσης σκουπιδιών όπου βρίσκονται οι κάδοι, ποτέ δεν θα είναι αρκετοί!
Συντονίστε τις εργασίες κλάδεμα – φόρτωμα στο ανοιχτό φορτηγό, τόσο απλό, ένας δρόμος κάθε φορά , ένα οικοδομικό τετράγωνο, μια γειτονιά.
Απαγορεύεται η απόθεση σκουπιδιών έξω από τους κάδους, υπάρχει κανονισμός καθαριότητας, για να τον τηρήσουν οι δημότες πρέπει να τον σεβαστεί πρώτα η αρμόδια υπηρεσία του δήμου που είναι υπεύθυνη και για την επιβολή προστίμων!!!!! -ΠΑΡΑΛΟΓΟ……

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK