< Όλα τα θέματα

Σταση ακριτα -μονο εμποδια για τους πεζους

Τι είναι σύννομο από όλα αυτά στη στάση Ακρίτα;
σταθερές -κατασκευες μονιμες- πακτωμένες στο έδαφος, στάθμευση των δίκύκλων των επιχειρήσεων εστίασης και όχι μόνο, παγκακια και σήμανση και ο,τι άλλο σκεφθείς εδώ θα το βρεις.

Εδώ έχουμε ένα φαρδύ πεζοδρόμιο που έγινε αδιάβατο , κατά τ’αλλα μας υπενθυμίζετε στον κανονισμό κοινοχρήστων χώρων ότι τα πεζοδρόμια ανήκουν στο Δήμο, δηλαδή εσκεμμένα το έχετε παραδώσει σε μεμονωμένους επαγγελματίες και δραστηριότητες και δεν εξυπηρετούν τον προβλεπομενο από το νόμο προορισμό τους : την ασφαλή κυκλοφορία των πεζών.

Επίσης μη σύννομη στάθμευση και απέναντι στον πεζόδρομο. Βλέπουμε το στραβό και το λέμε και μας λέτε εμπαθείς, εσείς όμως είστε απαθείς.

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK