< Όλα τα θέματα

Προστασια περιβαλλοντος Παρκου

Στο παρκο ιστορικης μνημης , υπαρχει ενα μικρο ανοικτο θεατρο , στο κτήριο αυτου εχει εγκατασταθει η υπηρεσια καθαριοτητας , παρανομως διοτι ουτε ο τοπος ειναι καταλληλος ουτε κατασκευαστηκε ο χωρος για τετοιου ειδους υπηρεσιες.
Η υπηρεσια λοιπον του δημου που στεγαζεται εκει δεν σεβεται το χωρο , κατεστρεψε τα καγκελα που βρισκονταν στο μονοπατι που ενωνει το θεατρακι με την οδο Πλουταρχου για να παρκαρουν οι υπαλληλοι τα αυτοκινητα τους μεσα στο παρκο, ενω υπαρχει εξω χωρος παρκιν, μπαινοβγαινουν τα απορριμματοφόρα μεσα στο παρκο με κινδυνο οσων βρισκονται στο χωρο ( ηδη εχει γινει ατυχημα) ,εχουν καταστρεψει το μονοπατι το οποιο ηταν στρωμενο με χαλικι το οποιο τωρα δεν υπαρχει λογω του γεγονοτος του περασματος βαρεων οχηματων, εχουν ξεριζωθει δεντριλια και τα βραδια μπαινουν στο χωρο αυτοκινητα ανεξελεγκτα. Οπως καταλαβαινετε μονο παρκο δεν ειναι ο χωρος , δεν μπορουμε να αφησουμε τα παιδια μας να παιξουν η να κανουν ποδηλατο,εχουμε απευθυνθει επανειλλειμενως στον αρμοδιο αντιδημαρχο αλλα δυστυχως μας δινει ψευτικες υποσχεσεις οτι θα μπουν καγκελλα και τιποτα δεν γινεται. Ειναι κριμα να εχουν δαπανηθει τοσα χρηματα για ενα παρκο που δεν μπορουμε να χαρουμε επειδη ο δημος δρα ανεξελεγκτα και κανει οτι θελει χωρις να νοιαζεται για την καλυτερευση της ποιοτητας ζωης των δημοτων.

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK