< Όλα τα θέματα

Παραβάσεις απο τις υπηρεσιες του Δήμου

Καραϊσκάκη γωνία με Ελευθερίας.
Όλη η πρόσοψη της μικρής πλατείας/παιδικής χαράς έχει οριστεί ως χώρος στάθμευσης μοτοποδηλάτων.
Εκεί ο Δήμος παραβιάζει τους κανόνες που ο ίδιος βάζει αφού έχει «παρκάρει» 5-6 κάδους για απορρίμματα και ανακυκλώσιμα.
Ενας ευσυνείδητος τροχονόμος δεν υπάρχει να τους κόψει μια κλήση να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι.

Το σοβαρό της υποθεσης είναι ότι οι κάδοι συνήθως παρκάρονται σε κοινόχρηστους χώρους, παιδικές χαρές και σχολεια παρ’ ότι αυτοί οι χώροι δεν είναι παραγωγοί απορριμμάτων και τα παιδιά θα έπρεπε να έχουν αυξημένη προστασία.

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK