< Όλα τα θέματα

Οι χώροι γύρω από τους κάδους δεν είναι χωματερή!

Τα πεζοδρόμια και οι χώροι γύρω από τους κάδους δεν είναι για να πετάει ο καθένας κλαδέματα , μπάζα , οτιδήποτε θέλει να ξεφορτωθεί. Να ενεργοποιηθεί η διαδικασία προστίμων, ο κανονισμός καθαριότητας το προβλέπει, αφήστε τους επόπτες να κάνουν τη δουλειά τους, να κάνουν παρατηρήσεις και ναι ,να κόβουν πρόστιμα ,στη πόρτα του όποιος θέλει να πετά εκτός κάδων και ογκώδη, (αφού δεν έχουμε και δημοτική αστυνομία).
Η γωνία αυτή Δωδεκανήσου και Σινασσού ,κάθε τρεις και λίγο έχει αυτή την εικόνα. Να ορισθούν τακτικά δρομολόγια συγκεκριμένες ημέρες και περιοχές, να ξέρουν ποιες ημέρες οι κάτοικοι να βγάζουν τα ογκώδη και κλαδέματα. Αυτή δεν είναι εικόνα πολιτισμένης πόλης , αυτή δεν είναι η εικόνα που θέλουμε εμείς που έχουμε παιδεία , αυτή την εικόνα τη δημιουργεί η αντικοινωνική συμπεριφορά των λίγων συμπολιτών που αμελεί η δημοτική αρχή να ελέγξει και να περιορίσει και σε κάποιες περιπτώσεις ενισχύει για τους γνωστούς λόγους.

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK