< Όλα τα θέματα

Κύριος μεσήλικας κυκλοφορεί στο Δάσος Χαιδαρίου λερωμένος και απεριποιητος και αποτελει Υγειονομική Βόμβα για ολους μας.

Εδω και περίπου ενα έτος ενας κύριος περιφέρεται στο Δάσος αλλα και στο Χαιδάρι και χρησιμοποιει τα λεωφορεία συνήθως το Α15 κάθε πρωι μετα τις 8:00 απο την Πλατεια Ελευθερίας με προορισμό του την στάση στα ΤΕΙ. Ο συγκεκριμένος είναι παντα βρώμικος και κατουρημένος μυρίζει παρα πολυ άσχημα και πολλες φορές αφοδεύει η στα παρκα ή στα λεωφορεία. Τον τελευταια καιρό και μετα απο μια παρέμβαση νεαρής συμπολίτισσας μας και εφόσον η ίδια τον οδήγησε και εκανε τα δέοντα στο ΑΤ Χαιδαρίου ώστε να επιληφθει το θέμα η Κοινωνική Υπηρεσία του Δήμου Χαιδαρίου έπειτα απο εισαγγελική παρέμβαση. Ο συγκεκριμένος συνάνθρωπος μας ακόμα κυκλοφορεί στην ίδια και σε χειρότρη κατάσταση κινδυνεύοντας πρώτα ο εαυτός του και μετα η δημόσια υγεία. Ειναι κρίμα να μην μπορουμε να φροντίσουμε εναν συνάνθρωπο μας ο οποίος παλιότερα ήταν σε καλη οικονομική κατάσταση διατηρουσε πρακτορειο ΠΡΟΠΟ απο οσα λεγονται στο λεωφορείο. Τον τελευταίο μήνα του εχει απαγορευτει η εισοδος του στα λεωφορεία κατόπιν παρέμβασης της ίδιας συμπολίτισσας μας και διαρκούς επικοινωνίας με τους εκάστοτε οδηγους και τον υπέυθυνο ΟΑΣΑ & ΣΤΑΣΥ. Ομως το πρόβλημα δεν λύθηκε παραμένει αβοήθητος βρώμικος και χωρίς να αντιλαμβανεται τον κίνδυνο για τον ίδιο και τους γύρω του. Τωρα που πλησιαζει καλοκαιρι θα ειναι ακόμα πιο δύσκολα τα πραγματα. Η Κοινωνική Υπηρεσία του δήμου μας ειναι ενήμερη αλλα δυστυχως δεν μπορει να κάνει κάτι χωρίς εισαγγελική παρέμβαση. Μακάρι να βρεθει και καποιος αλλος να καταγγείλει το περιστατικο στο ΑΤ μήπως και ενεργοποιηθει η Εισαγγελία και βοηθησουμε τον συνανθρωπο μας και παψουμε κι εμεις να κινδυνεύουμε απο τα μικροβια. Αλλιως πιθανότατα θα πεθάνει αβοηθητος ή θα προκαλεσει τροχαιο μιας και τον εχει χτυπήσει και στο παρελθον αυτοκίνητο επι της Γ. Παπανδρεου. Ο Κύριος ειναι κατοικος Δασους Χαιδαρίου το μικρό του μαλλον ειναι Αλέκος και μενει στην οδό Σατωβριάνδου και το οικειο του περιβάλλον αδυνατεί να τον φροντίσει οι κάτοικοι και οι περίοικοι εχουν αναφέρει το περιστατικό πολλες φορές στον Δήμο αλλα και στην Αστυνομία μιας και το περιπολικό τον κατεβάζει εδω και αρκετους μήνες απο το λεωφορειο. Παρακαλώ βοηθηστε τον!!!!

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK