< Όλα τα θέματα

Διασταυρώσεις στο Δάσος και σήμανση

Αξιότιμοι κύριοι,
τα τροχαία ατυχήματα σε διασταυρώσεις του Δάσους είναι πλέον καθημερινό φαινόμενο, λόγω της παντελούς έλλειψης σήμανσης στις διασταυρώσεις. Οι οδοί Σατωβριάνδου και Αγίας Παρασκευής, σε σημεία που τέμνονται κάθετα από άλλες οδούς, όπως Αθηνάς, Σύρου, Αθανασίου Διάκου, δε φέρουν καμία ένδειξη STOP, με αποτέλεσμα οι οδηγοί να περνούν θεωρώντας πως ο οδηγός απο την άλλη κατεύθυνση πρέπει να σταματήσει. Επίσης είναι καθημερινό το φαινόμενο της παράνομης στάθμευσης των αυτοκινήτων στη Σατωβριάνδου, απο το ύψος της Αθηνάς μέχρι τη Σύρου, όπου ασυνείδητοι οδηγοί παρκάρουν και στις δύο πλευρές του δρόμου,πράγμα που προφανώς απαγορεύεται, με αποτέλεσμα οι διερχόμενοι να διατρέχουν άμεσο κίνδυνο σύγκρουσης επειδή δεν υπάρχει χώρος να περάσουν.

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK