< Όλα τα θέματα

Αυτοκίνητα παρακαρισμένα επάνω στον πεζόδρομο ( Στρ. Καραϊσκάκη).

Το φαινόμενο είναι συχνό επάνω σε πλατείες και πεζόδρομους να παρκάρουν αυτοκίνητα δίχως έλεγχο απο πουθενά. Πρέπει επιτέλους ο δημότης να μπορεί να περνάει ελεύθερα τον πεζόδρομο της Στρ.Καραϊσκάκη χωρίς εμπόδια, βλέπουμε συχνά μητέρες που διασχίζουν με παιδικά καροτσάκια τον πεζόδρομο να κατεβαίνουν τον δρόμο για να περάσουν, με κίνδυνο την σωματική τους ακεραιότητα των ίδιων αλλά και τον μικρών παιδιών. Πρέπει να δοθεί μια λύση στο πρόβλημα γιατί τείνει να γίνει μόνιμο και σοβαρό για να μην έχουμε σοβαρό ατύχημα, διότι τα πεζοδρόμια είναι για τους πεζούς.

Ευχαριστώ θερμά

Στυλιανή Παππά.

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK