< Όλα τα θέματα

Απομακρυνση δεντρων επι της οδου Αγιας Παρασκευης 47

Γεια σας.
Συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια σας. Θελω να σας ενημερωσω οτι στο πεζοδρομιο της πολυκατοικιας επι της οδου Αγιας Παρασκευης 47, υπαρχουν τρια ελαιοδεντρα των οποιων οι ριζες εχουν διογκωσει τις πλακες πεζοδρομιου με αποτελεσμα μικροτραυματισμους των διερχομενων αλλα το σοβαροτερο ειναι ο κινδυνος καταρρευσης της επικειμενης μανδρας οπου στηριζονται οι πορτες εισοδου και σταθμευσης. Πριν δυο και πλεον ετων ειχα αναφερθει ηλεκτρονικα στο Δημο μας με αντιστοιχους αριθμους πρωτοκολου και ενω η υπηρεσια πρασινου δικαιωσε το αιτημα μου….η υπηρεσια ποιοτητας ζωης ειχε αντιθετη αποψη. Ειχα ενημερωσει οτι σε περιπτωση ζημιας στην πολυκατοικια θα χρεωνονταν ο δημος. Για να ειμαι σαφης , δεν ζητω την κοπη των ελαιοδεντρων αλλα την αντικατασταση τους με αλλα που γνωριζει η υπηρεσια πρασινου και δεν θα δημιουργουν προβληματα και μικροατυχηματα. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK