< Όλα τα θέματα

Ακατάλληλο έδαφος & Ανεπαρκής φωτισμός στην παιδική χαρά – πλατεια Ελευθερίας

Στην παιδική χαρά της Πλατειας Ελευθερίας εχει φθαρει το εδαφος με αποτέλεσμα να πέφτουν συνεχώς τα παιδιά χρειάζεται άμεση αντικατάσταση και αλλαγη 15 πλαστικών πλακιδίων ωστε να μην σκονταφτουμε. Επίσης το φωτοβολταικο που ειναι τοποθετημένο εδω και αρκετα ετη δεν εχει συνδεθει ποτε ετσι το βράδυ ο χώρος ειναι σκοτεινός και αφύλακτος. Ακόμη υπάρχει μια μάντρα στην ιδια παιδική χαρα η οποία εχει ενα συρματοπλεγμα σκουριασμένο που μαλλον ειχε τοποθετηθει παλιοτερα για να στηρίζει το αναριχώμενο φυτό ή πριν γίνει η μαντρα της πολυκατοικίας… αυτο ειναι και παλι επικινδυνο γιατι πολλα παιδια πανε να κόψουνε ενα φύλλο απο εκει και τρεχουν για τετανικό ορο επειδή τσιμπιουνται με το σκουριασμένο σύρμα. Τέλος θα παρακαλουσα να μπουν πινακίδες που να προτρεπουν τους ιδιοκτήτες ζώων να μαζέυουν τα περιττώματα των σκύλων τους γιατι σε αυτή την παιδική χαρά και την πλατεία παίζουν μικρά παιδια τα οποια θελουν να τρεξουν και να χαρουν την φύση να αγγίξουν τα χώματα και να μην κινδυνεύουν απο κόπρανα και βρωμίες κατοικίδιων ζώων, εχω κι εγω σκυλί και εχω προμηθευτει το σακουλάκι και το γαντακι. Για τα περισσότερα απο οσο γνωρίζω εχει ενημερωθει η δημοτική αρχή. Αναμένουμε την επίλυση τους για να προλάβουμε να χαρούμε την παιδική μας χαρά με ασφάλεια και θετική διάθεση κι αυτο το καλοκαίρι.

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK