< Όλα τα θέματα

Έλλειψη πεζοδρομίου -επικίνδυνη στροφή-καθημερινά μη σύννομη στάθμευση

Διασταύρωση Πλαστήρα και Δωδεκανήσου – έλλειψη πεζοδρομίου από τη μία πλευρά της Δωδεκανήσου και στην απέναντι μόνιμη στάθμευση παρόδιων, ειδικά μεγάλα οχήματα σαν το εικονιζόμενο, πάνω στη στροφή , πιο πέρα άλλο όχημα πάνω στο πεζοδρόμιο στη Πλαστήρα..
Βέβαια υπάρχει παιδικός σταθμός στη Πλαστήρα και το 7ο Γυμνάσιο στην ευθεία της Δωδεκανήσου, τα παιδάκια και οι συνοδοί, που θα βαδίσουν? Ο δρόμος είναι για τα οχήματα το ίδιο και τα πεζοδρόμια.
Αφού δεν έχουμε που να τα βάλουμε τα αυτοκίνητα, θα πουν οι ιδιοκτήτες, άλλωστε όλοι έτσι παρκάρουν!
Έχετε δίκιο, προτεραιότητα έχουν τα οχήματα στη πόλη μας , οι άνθρωποι δεν έχουν αξία ούτε δικαιώματα. Όσο για την αντικοινωνική συμπεριφορά των οδηγών, εδώ δεν εφαρμόζεται ο ΚΟΚ , η παιδεία μας μάρανε.
Σήμερα  παραλίγο να τρακάρω εξαιτίας αυτού που βλέπετε στη φωτογραφία, την επόμενη φορά παρακαλώ τον ιδιοκτήτη να παρκάρει λίγο πιο έξω, να μη βλέπουμε τίποτα στη διασταύρωση, μη κάνει μισές δουλειές!!

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK