< Όλα τα θέματα

«Άρρωστα» πεύκα.

Στη πλατεία  Υψηλάντη, έχει παρατηρηθεί εδώ κι ένα+ μήνα ότι τα πεύκα έχουν προσβληθεί από κάποια αρρώστια με αποτέλεσμα να υπάρχει αραίωση στη πυκνότητα τους και φαινόμενα ξηρασίας! Έχω προσωπικώς επικοινωνήσει με το αρμόδιο τμήμα (υπηρ. πρασίνου),έχω αναφέρει το πρόβλημα (γιατί πρόκειται για σοβαρό πρόβλημα καθώς κινδυνεύουν πεύκα πολλών ετών) αλλά γι’άλλη μια φορά τα αντανακλαστικά του Δήμου φάνηκαν ανύπαρκτα! Χωρίς να θέλω να φανώ καταγγελτικός, επισημαίνω ότι μέχρι τώρα δεν έχει γίνει τίποτα και ζητάω από εδώ να εισηγηθείτε για την επίλυση του θέματος. Αν υπάρχει ακόμη περιβαλλοντική ευαισθησία! Επείγον,sos!!

Προσθέστε το σχόλιό σας Εάν θέλετε να καταχωρίσετε νέο αίτημα πατήστε εδώ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

FEEDBACK